Refresh loader

Co pić na wakacjach?

Home > Porady na wakacje > Co pić na wakacjach?

Co pić na wakacjach?

Egzotyczne wczasy są coraz chętniej wybierane przez miłośników gorącego słońca i ciepłych klimatów. Wakacyjne napoje w trakcie relaksu doskonale schłodzą nasz organizm i dadzą nową dawkę energii. Jakie egzotyczne drinki spróbować warto na wczasach?

Egzotyczne drinki

Bez względu na to, w jakim miejscu wypoczywamy na wczasach, z pewnością w barach znajdziemy szeroki zakres smacznych drinków. Jednymi z najpopularniejszych drinków wakacyjnych są między innymi; żar tropików, sex on the beach, arbuzowe mohito, czy też Blue Hawaiian.

Żar tropików i sex on the beach

Pierwszy z nich – żar tropików – prezentuje się bardzo ciekawie dzięki wielu kolorowym warstwom. Jest serwowany w szklance typu hurrican i kojarzy się z plażą i wypoczynkiem. Orzeźwiające połączenie przyprawi nas o zawrót głowy, a smak napoju na długo zapadnie nam w pamięć.
Kolejnym wakacyjny napojem jest drink i nazwie sen on the beach. Powstał ona w latach osiemdziesiątych na Florydzie i łączył dwie mieszanki smakowe – Cape Cod i Fuzzy Navel. Klasyczny drink tego typu aktualnie składa się z wódki, soku pomarańczowego i żurawinowego oraz brzoskwiniowego sznapsa. Podawany jest w wysokiej szklance.

Blue Hawaiian i arbuzowe mohito

Koktajl Blue Hawaiian kojarzy się z piaszczystymi plażami, fantazyjnym wyglądem i kulturą tiki. Ma delikatny smak o jest spokrewniony z drinkiem nazywanym Pina Coladą. Cieszy się sporym powodzeniem w trakcie wypoczynku nad hotelowym basenem.
Arbuzowe mohito jest związane z wariacją znanego na całym świecie drinku Mojito. Niezwykle orzeźwiający i dodający energii w ciepłe dni.

Inne smaczne wakacyjne napoje

Innymi smacznymi drinkami, które warto spróbować na wakacjach są przykładowo; margarita, curacao, czy też cosmopolitan. Margarita jest meksykańskim koktajlem alkoholowym tworzonym z użyciem tequili, likieru i soku z cytryny. Jeśli chodzi o drink cosmopolitan – zyskał on sławę dzięki serialowi „Seks w wielkim mieście”. Prawdopodobnie został on przewieziony w latach osiemdziesiątych do San Francisco.
Na wczasach bez wątpienia warto także spróbować drinka Curacao, który może być także bezalkoholowy. Likier blue Curacao pochodzi z wyspy Curacao (leżącej w Antylii).

Egzotyczne wczasy kojarzą nam się nie tylko z odpoczynkiem na plaży, ale także z wakacyjnymi napojami, które orzeźwią zmysły. Próbujmy na wakacjach nowych smaków i nie bójmy się odważnych połączeń w koktajlach.

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed