Refresh loader

Dominikana

Home > Kierunki > Dominikana

Dominikana

Dominikana znajduje się w w Ameryce Środkowej na wyspie Haiti należącej do wysp archipelagu Wielkich Antyli, z jednej strony otaczają ją wody Atlantyku a z drugiej Morza Karaibskiego.

dominikana2

Językiem urzędowym jest hiszpański, ale ponieważ jest to rejon turystyczny bez większych problemów można się porozumieć po angielsku. Dominikana jest znana z pięknych plaż, przy których istnieje doskonale rozbudowana baza hotelowa i gastronomiczna. Dominikana to też niezwykła przyroda, nie brakuje tu plantacji bananów, mango, kawy, kakao, które można zwiedzić w czasie organizowanych na nie wycieczek.

Na Dominikanie panuje klimat zwrotnikowy a pory roku dzielą się na suche i deszczowe. Pierwszy okres deszczowy zaczyna się w maju a kończy w sierpniu, a drugi trwa od listopada do grudnia.

Kiedy więc jechać na Dominikanę? Praktycznie przez cały rok jest tu bardzo ciepło, średnie temperatury osiągają 26 stopni, a miesiącach wakacyjnych dochodzą do 32 stopni, więc warto odwiedzić to miejsce w zasadzie w każdym okresie w roku. Gdzie szukać ofert na wyjazd? Proponujemy sprawdzać pojawiające się oferty wczasów i przeceny na Travelplanet

Stolica Dominikany, Santo Domingo jest zarazem najstarszym europejskim miastem w tej części świata. Tym co warto tutaj zobaczyć są z pewnością domy hiszpańskich patrycjuszy, katedrę św. Marii, Narodowy Pantenon, a także Plaza de la Cultura, bo tutaj znajdują się muzea oraz Teatr Narodowy, którego budynek również jest wart uwagi. Nie można również pominąć Parku Narodowego Los Tres Ojos, czyli otwartej, wapiennej jaskini skrywającej w sobie bogate w słodką wodę jezioro.

santo-domingo

Turyści na Dominikanie szukają jednak przede wszystkim piaszczystych plaż i relaksu w wygodnych kurortach.

Playa Dorada jest takim właśnie miejscem, piaszczyste plaże, lazurowa woda a w niej przepiękna rafa koralowa. Nie brakuje tutaj różnych hoteli, począwszy od tych luksusowych, po mniejsze hoteliki i pensjonaty dostępne dla mniej zamożnych turystów. Playa Dorada cieszy się szczególną popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi. Również amatorzy czynnego wypoczynku będą się tu bardzo dobrze czuć. Można bowiem uprawiać tu przeróżne sporty wodne, spacerować, grać w sporty plażowe.

Kolejnym bardzo popularnym miejscem jest Puerto Plata, a to za sprawą zarówno piaszczystych plaż jaki i wielu zabytków architektury znajdujących się w mieście. W czasie wędrówek zobaczymy budynki w stylu wiktoriańskim, muzeum bursztynów oraz destylarnie rumu.

W pobliżu Puerto Rico znajduje się Punta Cana, kurort, w którym przez wiele kilometrów ciągną się piaszczyste plaże, a w tutejszych wodach znajduje się przepiękna rafa koralowa.

Z kolei Sosua jest miejscem bardzo przypominającym Ibizę, jest tu gwarno i głośno, nie brakuje barów, restauracji i dyskotek. Z pewnością jest to raj dla młodych turytów, którzy mogą się tu świetnie bawić zarówno w dzień jak i w nocy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed