Refresh loader

Ekspresowy przewodnik po egzotyce

Home > Porady na wakacje > Ekspresowy przewodnik po egzotyce

Ekspresowy przewodnik po egzotyce

Planowanie wyjazdów i wakacji to z pewnością jedna z najprzyjemniejszych chwil. Gdy na horyzoncie pojawia się perspektywa urlopu i odpoczynku, aż chce się żyć! Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na dalekie eskapady, często dosłownie na drugi koniec świata. Popularne są różne destynacje w Azji, wyprawy do Afryki czy Ameryki Południowej.

Na jakie egzotyczne kierunki warto zwrócić uwagę ?

Czy trzeba jeszcze kogoś przekonywać do tego, że wyprawa do egzotycznej destynacji to najlepsza decyzja jeżeli chodzi o urlop 2020? Jest wiele ciekawych kierunków, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji. Niezwykły urlop można spędzić chociażby w Azji, wybierając się do miejsc takich jak Tajlandia, Wietnam czy Sri Lanka. To właśnie tam niezwykle serdeczni i gościnni ludzie, wraz z przepięknymi krajobrazami i dziką przyrodą oraz pysznym lokalnym jedzeniem, tworzą mieszankę wybuchową. Z takich wakacji zwyczajnie nie można wrócić niezadowolonym.

Na swoim wakacyjnym radarze warto mieć również Mauritius, Malediwy czy Bali. Te destynacje są coraz chętniej wybierane przez Polaków szukających prawdziwego luksusu. Kilka godzin w samolocie i można przenieść się do miejsca iście rajskiego, w którym odpoczynek pod palmą tuż nad brzegiem perfekcyjnie turkusowej wody, staje się czymś realnym.

Oczywiście prawdziwe egzotyczne wakacje można spędzić też na bardzo popularnych Karaibach. Pod uwagę warto wziąć Dominikanę, która jest jedną z najpopularniejszych wakacyjnych miejscówek wśród zamożnych Polaków. W tym miejscu trudno nie wspomnieć również o pięknym Meksyku i wakacyjnym kurorcie, jakim jest Tulum. To prawdziwy raj dla wolnych duchów i miłośników stylu boho. Atrakcyjne dalekie kierunki na urlop można zatem znaleźć zarówno w Azji, jak też bliżej Ameryki Północnej i Południowej.

Z bliższych kierunków pozostają jeszcze kraje afrykańskie lub też leżący nieopodal przepiękny Madagaskar albo Seszele. Jakie są najmocniejsze strony takich destynacji? Poza oznakami dawnych cywilizacji, to również oszałamiająca przyroda, która po prostu zachwyca. To właśnie dla takich dzikich krajobrazów tak wiele osób wybiera te odległe kierunki.

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed