Refresh loader

Emiraty Arabskie

Home > Kierunki > Emiraty Arabskie

Emiraty Arabskie

Emiraty Arabskie są położone na obszarze zwanym Bliskim Wschodem, nad Zatoką Omańską i Zatoką Perską, pomiędzy Omanem a Arabią Saudyjską. Większość kraju to płaska, jałowa równina przybrzeżna pokryta głównie piaszczystymi wydmami pustyni oraz nieużytków, ponadto na wschodzie kraju znajdują się niezbyt okazałe góry. Najwyższą górą jest Dżabal Yibir, której szczyt ma 1527 m.n.p.m.

W Emiratach Arabskich jest gorąco i sucho. Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień, kiedy średnie maksymalne temperatury na równinie sięgają powyżej 48 ° C . W górach Al Hajar al Gharbi , temperatury są znacznie niższe, a to ze względu na ich wysokość. Średnie minimalne temperatury w styczniu i lutym wynoszą od 10 ° C do 14 ° C.

Co zwiedzać? Najwięcej można zobaczyć w Dubaju…

burj-al-arab

Burj Al-Arab
To słynny hotel w kształcie żagla z widokiem na Zatokę Perską. Do niedawna jedyny na świecie siedmio gwiazdkowy hotel, to miejsce niczym z filmów o Jamesie Bondzie. Niesamowity wystrój, najwyższej jakości detale wykończenia oraz materiały użyte do jego wybudowania powodują, że jest on jednym z najbardziej niesamowitych hoteli na świecie. Ze względu na swoją popularność Burj Al-Arab jest udostępniany do zwiedzania, jednak jego oglądnięcie, a nawet zbliżenie się do niego wymaga wcześniejszej rezerwacji oraz wykupienia dość drogiego biletu. Lepszym sposobem na zwiedzanie jest, wykonanie rezerwacji w jednym z hotelowych barów czy restauracji. Z okien restauracji Al Muntaha i przyległych Skyview Bar można podziwiać wspaniałą panoramę.

Meczet Jumeirah
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jeden z niewielu meczetów, jeśli nie jedyny otwarty dla zwiedzających nie-muzułmanów. Zaprojektowany i zbudowany, aby przybliżyć islamu niewiernym. Wszystkim odwiedzającym muszą towarzyszyć zarejestrowani przewodnicy z Centrum Szejka Mohammeda. Niezwykle fotogeniczny meczet jest współczesnym hołdem dla średniowiecznej architektury Fatymidów, wraz z kopułami i minaretami czystej bieli.

dubai

Muzeum Dubaju
Muzeum Dubaju mieści się w Forcie Al Fahidi, zbudowane w 1787 roku. Jest to wspaniały przykład pustynnych budowli obronnych wraz z armatami i blankami. Muzeum Dubaju opowiada o przeszłości i teraźniejszości miasta. Całość uzupełniają eksponaty archeologiczne pochodzące z wykopalisk prowadzonych na pustyni.

Chcąc przebić znany hotel Burj Al Arab, w Abu Dhabi otwarto hotel oceniony na siedem gwiazdek w 2005 roku czyli Emirates Palace, położony na obrzeżach miasta na prywatnym odcinku piaszczystej plaży. Kopulaste, w kolorze piaskowym wieże pałacu, zielone ogrody, fontanny i baseny musujące, 302 pokoje i 92 apartamentów o bardzo wysokim standardzie. Aby zobaczyć hotel od środka wystarczy wybrać się do jednej z restauracji czy barów.

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed