Refresh loader

Indie

Home > Kierunki > Indie

Indie

Indie to niesamowite miejsce, ogromny kraj z tradycją i niezwykłą kuchnią. Obejmują one znaczną część subkontynentu indyjskiego. Dwie trzecie powierzchni to wyżyna Dekan, a z północy kraj obejmują Himalaje. Na południu zaś znajduje się dostęp do Oceanu Indyjskiego. Graniczą ona na północny z Chinami, Bhutanem i Nepalem, na zachodzie z Pakistanem, na południowym wchodzie z Sri Lanką i Malediwami, a na północnym wschodzie z Bangladeszem oraz Mjanmą.

Tadż Mahal w Agrze

Indie znajdują się prawie całkowicie pod wpływem klimatu zwrotnikowego monsumowego, jednakże ich wielkość sprawia, że można dostrzec znaczne różnice dotyczące warunków klimatycznych w części południowej i północnej. W Himalajach i Karakorum można wyróżnić klimat podzwrotnikowy górski, chłodny, a w zachodniej części Niziny Hinduistańskiej – klimat zwrotnikowy pustynny.

Indie są tak ogromne, że trudno zdecydować się na to, jakie miejsce odwiedzić. Dlatego warto tu często wracać. Na przykład do magicznego Delhi, pełnego energii i ludzi, w którym można zachwycać się mongolską architekturą w starej części miasta, czy pomedytować w Świątyni Lotosu.  Idealnym czasem, by odwiedzić to miejsce jest okres od października do listopada.

Gdy myślimy o Indiach na pierwszy plan wysuwa się obraz Taj Mahal, jednego z cudów świata, czyli pałacu wzniesionego nad rzeką Jamuna, w indyjskim mieście Agra. To zabytek, który codziennie przyciąga do Indii setki turystów. Starożytne Indie czekają też w Hyderabad, wśród meczetów takich jak Mecca Masjid czy obserwując tutejszą zabytkową architekturę. Najsłynniejszym zakątkiem w tej części świata jest Charminar, a przenosząc się nieco na zachód można dostrzec zupełnie inną twarz tego miasta. Niezwykle zaawansowaną technicznie. Jednakże najwięcej skarbów czeka w jego centrum.

Niesamowite niewątpliwie jest też „różowe miasto” czyli Jaipur. Lśni i naprawdę wygląda pięknie, a to przez wzgląd na pomalowane budynki. Znajduje się tu bajkowy Pałac Miejski z rodziną królewską, która stacjonuje tutaj do dziś oraz pałac na wodzie – Jal Mahal. Na odwiedzających czeka tutaj także świątynia Govind Dev Ji oraz wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – Jantar Matar.

Kerala w Indiach

Indie to także rajskie plaże, na przykład te czekające w Kerali. Miejsce to jest magiczne i wydaje się tropikalnym rajem. Poza tym można tu głęboko odpocząć, zachwycić się Błękitnymi Górami oraz wodospadem Athirapally. Kuchnia jest tu niezwykle pikantna, z widoki na zawsze pozostają w sercu.

Jednym z najpiękniejszych miast Indii jest natomiast Kalkuta. Pełna kontrastów urzeka budynkami kolonialnymi i takimi zabytkami jak Świątynia Kalighat poświęcona Bobini Kali, Writers Building czy Victoria Memorial. Warto także pochodzić po tutejszych parkach, czy zobaczyć most Howrah oraz nadrzeczną promenadę.

Indie to oczywiście znacznie, znacznie więcej. W zależności od tego jakie miejsce się odwiedzi, można mieć całkiem inne odczucie względem tego niezwykłego kraju. Niewątpliwie jednak jest on barwny i ogromnie różnorodny. Poza tym połączony głęboko z duchowością. Warto choć raz w życiu poczuć magię Indii i dać się im oczarować. Chociaż na tydzień lub dwa.

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed