Refresh loader

Indonezja

Home > Kierunki > Indonezja

Indonezja

Indonezja zlokalizowana jest w południowo wschodniej Azji oraz Oceanii. Tropikalna dżungla, długie piaszczyste plaże oraz niezliczona liczba wulkanów tworzą zapierający dech w piersiach krajobraz, który przyciąga do Indonezji żądnych wrażeń turystów, pragnących zrelaksować się na łonie natury. Niezwykle barwna kultura oraz liczne zabytki architektury sakralnej pozwolą przeżyć fascynujący i pełen przygód urlop na krańcu świata.

Bali w Indonezji

Kiedy jechać do Indonezji? Tropikalna pogoda utrzymuje się tutaj przez cały rok, a położenie na równiku sprawia, iż słupek rtęci w cieniu sięga trzydziestej kreski. Wybierając się na indonezyjskie wyspy, należy pamiętać, iż o każdej porze roku występują tutaj spore opady deszczu. Obszary położone na południe od równika są bardziej deszczowe w trakcie monsunu południowego (od maja do września), zaś wyspy zlokalizowane na północy najbardziej narażone są na deszcz podczas monsunu północnego (od listopada do marca).

Największe wyspy Indonezji to: Jawa, Sumatra, Sulawesi i Borneo. Nieco mniejszą, jednakże chętnie wybieraną przez turystów, wysepką jest zaś Bali. Planując wakacje w tym tętniącym egzotyką kraju, warto rozważyć opcję trekkingu po urzekających swym pięknem i ogromem wulkanach. Indonezja stanowi bowiem największe skupisko wulkanicznych stożków na świecie. Jednymi z najbardziej znanych są Bromo na Jawie oraz Mount Rinjani na Lombok. Warto także wybrać się nad jezioro Toba (Sumatra) największe na świecie jezioro wulkaniczne na wyspie Sumatra, które liczy aż 1707 m2. Podczas pobytu w Indonezji warto również udać się do Parku Narodowego Komondo, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie spotkać można endemicznego (występującego tylko tutaj) warana – największą na świecie jaszczurkę.

Pole na Bali

Co warto tu jeszcze zobaczyć? Osoby pragnące bliżej zapoznać się z bogatą kulturą Indonezji  koniecznie powinny zaś odwiedzić Bali. Wysepka słynie z przepięknych, zapierających dech w piersiach zabytków architektury sakralnej. Najsłynniejszymi wśród nich są m.in.: świątynia Pura Luhur Uluwatu (znajdująca się na półwyspie Bukit, na szczycie liczącego 70 m n.p.m. skalistego klifu) oraz świątynia Pura Tanah Lot (symbol Bali, co ciekawe można do niej dotrzeć jedynie w czasie odpływu, ponieważ o innej porze poziom wody powoduje całkowite odcięcie jej od lądu).

Miłośnicy zażywania słonecznych kąpieli powinni zaś udać się na długie rajskie plaże o jasnym piasku: Kuta Beach lub Sanur Beach. Niezwykłą atrakcją dla turystów podróżujących po Bali może być również wycieczka do Tegallalang Rice Terraces, czyli pól ryżowych, zlokalizowanych w okolicy Ubud. Soczyście zielone plamy oraz ułożone tarasowo pola z ryżem tworzą niesamowity i urzekający krajobraz, który warto uwiecznić na zdjęciach. Najpopularniejsze kurorty na wyspie to zaś przede wszystkim: Seminyak, Nusa Dua, Kuta oraz Benoa.

Egzotyczna Indonezja kryje w sobie wiele pełnych uroku zakątków, które naprawdę warto zobaczyć. Malownicze wulkany, pola ryżowe, Park Narodowy Komondo i urzekające świątynie na Bali. Dzika nieujarzmiona natura, bogata kultura oraz piaszczyste plaże sprawią, iż wypoczynek w Indonezji na długo zapadnie w pamięć.

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed