Refresh loader

Kenia

Home > Kierunki > Kenia

Kenia

Na wschodnim wybrzeżu kontynentu afrykańskiego leży Kenia, kraj chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Ta odległa kraina kusi na wakacje przede wszystkim wspaniałymi warunkami do plażowania,

Kiedy jechać do Kenii? Na wschodnim wybrzeżu Afryki panuje klimat równikowy, dlatego przez cały rok Kenia jest odpowiednia na wyjazd dla zwiedzających. Szczyt turystycznego sezonu w nadmorskich kurortach przypada na okres od lipca do listopada, wówczas opady nie występują, a temperatura jest bardzo wysoka. Z kolei od grudnia do marca jest najlepszy czas na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Powietrze nie jest bardzo gorące, maksymalna temperatura wynosi 28 stopni, jednak mogą występować przelotne opady. W kwietniu rozpoczyna się pora monsunowa, która trwa aż do czerwca.

Safari w Kenii

W Kenii mamy możliwość obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, safari jest jedną z największych atrakcji kraju. Znajdziemy tam kilka parków krajobrazowych oferujących tego typu doznania, dla osób przebywających na wybrzeżu najodpowiedniejszy będzie Tsavo. We wschodniej części parku można podziwiać słynne, czerwone słonie, żyrafy, zebry, a także lwy. Z kolei zachodni obszar Tsavo bogaty jest w niezwykle malownicze krajobrazy, jednak zwierząt jest tutaj znacznie mniej.

Będąc w Kenii, warto jednego dnia wybrać się na nurkowanie. Osoby nieposiadające uprawnień mogą wybrać wariant ABC, fajkę, płetwy oraz maskę można wypożyczyć na miejscu. Już w niedalekiej odległości od brzegu można podziwiać ciekawe okazy morskiej przyrody. Pod wodą zobaczymy rozgwiazdy, żółwie wodne, kałamarnice i inne, wielobarwne stworzenia, lawirujące pośród rafy koralowej. Można także wybrać się w rejs wzdłuż wybrzeża, lokalni przewoźnicy oferują wieczorne wycieczki, w ich trakcie będziemy podziwiać zachód słońca.

Na terenie kraju znajdziemy także nieco zabytków architektonicznych. Duże wrażenie robi stara część miasta Mombasa, tamtejsze budynki są ciekawym połączeniem stylistyki kolonialnej z arabską. Natomiast niedaleko Watamu mieszczą się ruiny Gede, miasteczka zbudowanego w XIII wieku, jednak obecnie opuszczonego. Zapadnięte domostwa idealnie komponują się z bujną roślinnością, potęgując nostalgiczną atmosferę tego miejsca.

Kenijskie plaże na wakacje

Kenijczycy są otwarci na turystów, chętnie pokazują im swoje domy. W wielu hotelach organizowane są wycieczki do pobliskich wiosek, w których możemy poznać bliżej tradycję i zwyczaje lokalnej społeczności. Możemy tam zjeść kenijski przysmak, Ugali, poznać szamana, a także napić się wina palmowego, mazi.

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed