Refresh loader

Mauritius

Home > Kierunki > Mauritius

Mauritius

Jeżeli marzą nam się rajskie wakacje, z dala od otaczającej na co dzień rzeczywistości, pełne słońca i nieziemskich widoków to jedną z ciekawszych propozycji może być Mauritius. To tam ściągają turyści z całego świata i wypoczywają sami i z rodzinami, bo jest to miejsce przyjazne dla każdego.

Wyspa Mauritius położona jest około dwa tysiące kilometrów od wschodniego wybrzeża Afryki, na Oceanie Indyjskim. Jej zaletą jest to, że wybrać się tam można przez cały rok, chociaż najlepszym czasem ku temu jest okres od czerwca do listopada. Wówczas nie powinniśmy trafić na upalne dni i noce, które częściowo mogą nawet utrudniać wypoczynek. Przez cały rok występują tam obfite opady, zwłaszcza w przedziale od stycznia do marca. Najczęściej na odwiedziny wybierany jest rejon stolicy Port Louis, czyli północna część wyspy, gdzie zobaczyć można zarówno kolonialne zabytki jak i nowoczesne budowle.

Wakacje na Mauritiusie

Największym skarbem tego miejsca na ziemi jest przede wszystkim czysta, turkusowa woda i piaszczyste plaże, które zachęcają do wypoczynku. Nie jest to jednak jedynie miejsce na egzotyczne wczasy polegające tylko na leniuchowaniu, ale również na aktywny wypoczynek. Jednymi z atrakcji jest chociażby możliwość nurkowania podczas którego można podziwiać rafę koralową. Istnieje tam też wiele możliwości uprawiania sportów wodnych jak windsurfing czy kitesurfing oraz wiele innych.

Najpopularniejsza, północna część wyspy to teren nizinny z ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża skalistymi górami. Tam podziwiać można też chociażby Ogród Botaniczny Seewoasagur Ramgoolam, gdzie znajdują się gigantyczne lilie wodne oraz sporo niezwykłych okazów roślinności. Zachodni Mauritius to przede wszystkim Góra Le Morne, jedno z najważniejszych miejsc, które figuruje nawet na liście UNESCO. Zobaczyć warto też Park Ptaków Casela. Tam też zwiedzimy Park Narodowy Black River Gorges, gdzie zachwycają wodospady i ziemia siedmiu kolorów. Warto też zajrzeć do centralnej części wyspy, gdzie zobaczyć można przeróżne obiekty i miejsca z okresu kolonialnego.

Niezwykłe cuda na Mauritiusie

Co warto wiedzieć jeżeli już zaplanujemy swoje egzotyczne wczasy na Mauritiusie? Językiem urzędowym jest tam angielski, a walutą jest rupia maurytyjska. Jedynym sposobem jakim dostaniemy się tam jest samolot.  Wyspa nie jest duża, więc bez problemu powinniśmy zdążyć zobaczyć większość ciekawych miejsc.

Jeśli zależy nam, aby jechać jak najdalej na wakacje, to ta rajska wyspa z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Znajdziemy tam wszystko, co potrzebne jest do idealnego wypoczynku.

Zapisz

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed