Refresh loader

Meksyk

Home > Kierunki > Meksyk

Meksyk

Meksyk to kraj leżący w Ameryce Północnej w jej południowej części otoczony Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim. Jest to kraj górski, około osiemdziesiąt procent powierzchni znajduje się powyżej 1000 m n.p.m. Środkową część kraju zajmuje Wyżyna Meksykańska, a otaczają ją góry Sierra Madre Zachodnia i Wschodnia.

Z racji swojej budowy i ukształtowania terenu w Meksyku jest bardzo zróżnicowany klimat. Na północy oraz w centrum na Wyżynie Meksykańskiej panuje klimat zwrotnikowy suchy a temperatury w lecie osiągają około 36 stopni. Z kolei południe kraju znajduje się w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego, z temperaturami od 21 do 36 stopni latem.

Najlepsza pora na wyjazd do Meksyku przypada na okres zimowy, wówczas temperatury są trochę niższe, jest też mniej opadów, bo pora deszczowa jest między majem a październikiem.

cancun

Najbardziej znaną miejscowością wypoczynkową jest Cancun, a to za sprawą wybrzeża, które rozciąga się na przestrzeni 20 km. Nie brakuje tutaj ekskluzywnych hoteli, luksusowych pensjonatów, barów i restauracji. Cancun znajduje się na półwyspie Jukatan i jest miejscem, w którym zabawa trawa dzień i noc.

Z racji swojej popularności na plażach jest raczej dość tłoczno i głośno, ale jeżeli to nam nie przeszkadza to właśnie do Cancun powinniśmy się wybrać.

Drugim takim bardzo popularnym miejscem jest Tulum, gdzie nie brakuje plaży i urokliwych zatoczek. Jest tu spokojniej i mniej gwarno niż w Cancun, a również nie brakuje przyjemnych i wygodnych hoteli i pensjonatów, a baza gastronomiczna zapewnia turystom wszystko co niezbędne.

Będąc w Meksyku nie sposób pominąć Acapulco, przepięknego portu, który niegdyś stanowił centrum handlowe regionu.

W mieście nie brakuje hoteli, pensjonatów i kwater, a wolny czas można przyjemnie spędzać na plażach, czy uprawianiu sportów wodnych. Można żeglować, pływać na nartach wodnych, można też spróbować swoich sił w kanu.

Natomiast Costa Esmeralda to kurort dla bardziej wymagającego turysty. Nie brakuje w nim pięknych plaż, przy których stoją małe przyjemne hotele. A w niewielkiej odległości od Costa Esmeralda znajdują się ruiny dawnej cywilizacji przedtotonackiej czyli El Tajin, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

meksyk-stolica

Warto też wybrać się do stolicy kraju czyli Meksyku, który jest trzecim co do wielkości miastem na świecie. Miasto wg legendy zostało założone w XIV wieku. W czasie wędrówek po nim można zobaczyć jak współczesność – wieżowce, budynki willowe przeplatają się z domami w stylu kolonialnym.

Nie brakuje w Meksyku również śladów i pamiątek po cywilizacji Azteków takich jak miasto Teotihuacan, Piramida Słońca, Piramida Księżyca i Pałac Quetzalcoatla.

Takie ślady znajdziemy też na półwyspie Jukatan, którego część należy do Gwatemali, Belize i właśnie Meksyku. Tu zwiedzimy pozostałości kultury Majów, takie jak ruiny miasta Mayapán, świątynie oraz piramidy.

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed