Refresh loader

Polinezja Francuska

Home > Kierunki > Polinezja Francuska

Polinezja Francuska

Polinezja Francuska to wspólnota zamorska Francji w skład której wchodzi ponad 150 wysp i równe 5 archipelagów, we wschodniej Polinezji. Wielu turystów co roku wybiera się tu na wakacje, zachwycając się magią pięknych wysp, krystalicznie czystej wody i niezwykłej fauny.

Z Polski do Polinezji można dostać się jedynie samolotem z Warszawy z przesiadką w Paryżu, realizowanym przez linie Air France lub lotem British Airways z przesiadką w Londynie. Choć oba loty trwają razem trwają ponad 30 godzin, to warto się zdecydować, ponieważ przeniesiemy się do raju pełnego krystalicznie czystej wody i pięknych wysp. Na początku znajdziemy się jednak na lotnisku w Papeete oddalonym od centrum niecałe 5 km, skąd do miasta można się dostać taksówką, której koszt wyniesie 20$ wzwyż. Jeśli jednak na miejsce swojego odpoczynku wybierzemy wulkaniczne wyspy Moorea czy Bora Bora: czeka nas wspaniała przeprawa statkiem lub samolotem.

Wyspa Bora Bora

Długą podróż do Polinezji Francuskiej wynagradza jednak tropikalny klimat. Na wyspie można bowiem odpoczywać niemal przez cały rok z wyjątkiem okresu między majem, a listopadem, kiedy nadchodzi pora deszczowa. Oprócz błękitnej wody i jasnego piasku: Bora Bora wraz z Thaithi, urzekają przede wszystkim bujną roślinnością, pokrywającą szczyty gór. Miłośnicy nurkowania i snorkelingu z pewnością zachwycą się także bogatą fauną , czy florą morską zarówno na Bora Bora jak Moorea. Oprócz oceanu, na wyspach można zobaczyć także liczne wodospady i doliny. Na szczególną uwagę zasługuje wspomniana wcześniej Wyspa Bora Bora nazywana ósmym cudem natury. To właśnie tutaj turyści mogą wybrać się na karmienie delfinów i rekinów. Wbrew pozorom Polinezja francuska nie jest pozbawiona atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest muzeum Gauguina na Thaithi upamiętniające jego działalność twórczą na tej rajskiej wyspie. W muzeum zebrano jego fotografie, zdjęcia, rzeźby, czy gwasze.

Będąc na wakacjach w Polinezji Francuskiej warto zajrzeć do ogrodu botanicznego i udać się do muzeum czarnych pereł. Tylko tam możemy zobaczyć największy zbiór morskich klejnotów Thaithi. Ostatnią atrakcją na wyspie, po której warto skierować swoje kroki w kierunku Moorea, jest grobowiec króla Thaithi Pomare V, zbudowany w całości z koralowych bloków. Na Moorea z Thaithi dostaniemy się promem lub samolotem. Wyspa jest cichym miejscem słynącym z pysznych tropikalnych owoców takich jak guanabana, mango, czy papaja. W głąb Morea dostaniemy się bez problemu Jeepem wraz z przewodnikiem. Na szczególną uwagę zasługuje także zatoka Cooka otoczona bujną roślinnością.

Wyspa Moore

Podróże w głąb jungli, piękne plaże i bogata fauna oraz flora to nie jedyne atrakcje jakie oferują nam Wyspy Polinezyjskie. Miejsce dla siebie znajdą tu także miłośnicy wszelkich sportów: od golfa przez sporty wodne aż po jazdę konną. Ciekawostką jest barek Krwawa Mary, który gościł wiele gwiazd, a także fakt, że jedną z wysepek polinezyjskich w całości wynajął Arnold Schwarzenegger. Jednym zdaniem: to raj na ziemi, w którym niczego nam nie zabraknie…

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed