Refresh loader

Tajlandia

Home > Kierunki > Tajlandia

Tajlandia

Tajlandia jest przepięknym i egzotycznym krajem z fascynującą historią i unikalną kulturą. Położona w centrum Azji Południowo-Wschodniej, Tajlandia jest naprawdę w sercu regionu. Patrząc na mapę Tajlandii widzimy kraj, którego granice tworzą kształt głowy słonia: głowa i uszy to głównie prowincje północne. Sąsiadami są Birma, Laos, Malezja i Kambodża.

W baśniowej Tajlandii panuje klimat tropikalny z deszczami monsunowymi. Przez większą część roku jest gorąco i bardzo wilgotno. Sezon pogodowy można podzielić na trzy pory ciepłą i suchą, gorącą i wilgotną oraz gorącą i suchą. Okres gorący i suchy zaczyna się w marcu, a kończy w maju, średnie temperatury osiągają wówczas czterdzieści stopni. W porze wilgotnej i gorącej temperatury trochę spadają, ale bardzo podnosi się wilgotność powietrza, taka pogoda utrzymuje się między czerwcem a październikiem. Natomiast od listopada do lutego panuje pora ciepła i sucha, rzadko padają deszcze, temperatury są dość wysokie średnio 28 – 30stopni, ale nie tak wysokie jak w porze gorącej. Przełom roku i zima to więc najlepszy okres kiedy warto jechać na wakacyjny urlop do Tajlandii.

bangkok

Najpopularniejszym miejscem wśród turystów jest Bangkok, stolica kraju, którą nazywa się również Wenecją Wschodu lub Miastem Aniołów.

W Bangkoku jest co zobaczyć. Nie brakuje tu interesujących zabytków, jednym z nich jest Wielki Pałac Królewski, który został wybudowany w XVIII wieku. Kompleks składa się z rezydencji królewskiej, sali tronowej i budynków urzędów. Cała budowla jest mieszanką architektury tajskiej i zachodniej. Część została zaprojektowane przez brytyjskiego architekta i jest w stylu wiktoriańskim, a część w stylu tajskim.

W sąsiedztwie pałaców jest świątynia Szmaragdowego Buddy oraz wiele innych budynków, pomników i stup. Kompleks otoczony jest galeriami, których ściany są ozdobione scenami z epopei narodowej Tajlandii eposu Ramajana.

Z kolei świątynia Leżącego Buddy to największa i najstarsza tego typu budowla w Bangkoku.  Również znajduje się w pobliżu baśniowego Pałacu Królewskiego, powstała w XVI wieku, ale dopiero na początku 1800 roku, który została otwarty dla publiczności jako miejsce do nauki. Dziś nadal jest to Kolegium Medycyny Tradycyjnej i obejmuje szkołę tajskiego masażu.

koh-chang

W Bangkoku nie brakuje też znakomitych kurortów, jednym z nich jest wyspa Koh Chang leżąca w niewielkiej odległości od granicy z Kambodżą. Ta przepiękna i malownicza tajlandzka wyspa ma do zaoferowania piaszczyste plaże i tropikalna roślinność. Co ciekawe wyspa stanowi część parku narodowego, dzięki czemu nie ma tu bardzo dużej ilości hoteli i turystów, za to jest spokój i przepiękne otoczenie.

Jej przeciwieństwo stanowi Pattaya, nadmorski kurort znany z licznych i ekskluzywnych hoteli, cieszący się od lat niesłabnącą popularnością wśród turystów.

Baśniowa Tajlandia zachwyca na każdym kroku, więc wybór na niezapomniane wakacje zależy tylko i wyłącznie od nas.

2 thoughts on “Tajlandia

  1. Pingback: Ekonomia

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed