Refresh loader

Wietnam

Home > Kierunki > Wietnam

Wietnam

Wietnam, położony w Azji Południowo-Wschodniej, u wybrzeży Morza Południowochińskiego przyciąga turystów niezwykłym, zapierającym dech w  piersiach krajobrazem, który tworzą rozległe delty rzeki Czerwonej i Mekongu oraz pasmo majestatycznych gór Annamskich. Egzotyczny klimat, tropikalna roślinność, liczne cuda natury oraz zabytki, świadczące o bogatej historii sprawią, iż urlop w tętniącym egzotyką Wietnamie na długo zapadnie w pamięć.

Pałac w WietnamieGraniczący z Chinami, Laosem i Kambodżą Wietnam posiada kilka stref klimatycznych. Na północy kraju panuje klimat podzwrotnikowy wilgotny. Wietnam środkowy (na północ od przełęczy Hải Vân) oraz południowy znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego wilgotnego o odmianie monsunowej, zaś środkowa część państwa (na południe od Hải Vân)  charakteryzuje się klimatem zwrotnikowym z porą suchą i deszczową.

Spędzając wczasy w egzotycznym Wietnamie, warto przede wszystkim wybrać się do jego stolicy – Hanoi. Symbolem miasta jest bez wątpienia okazała Świątynia Literatury, założona w 1017 r. na cześć Konfucjusza. Jest to miejsce idealne dla osób pragnących zaczerpnąć chwili relaksu i spokoju w bajkowym otoczeniu. Malownicze dziedzińce z ogrodami i sadzawki z lotosami tworzą idealne miejsce do wypoczynku po zwiedzaniu. Nieopodal Świątyni Literatury, wśród zieleni, zlokalizowane jest Jezioro Zwróconego Miecza, idealny zakątek dla osób aktywnych: miłośników biegania, nornic walkingu lub tai chi. Przebywając w Hanoi, warto także zobaczyć Hoa Lo Prison, czyli jedno z najsłynniejszych więzień świata, wzniesione przez Francuzów w XIX w.

Kolejną perełką Wietnamu jest tętniące życiem miasto Ho Chi Minh City, czyli dawny Sajgon. Spacerując po centrum miejscowości, warto zwrócić uwagę na pochodzące z XIX w. kamienice w stylu kolonialnym, neoromańską katedrę Notre-Damme i neoklasycystyczny gmach Teatru Miejskiego, stanowiące pozostałości po okresie panowania francuskiego. Kilka kilometrów dalej znajduje się zaś dzielnica chińska Colon, gdzie podziwiać można przepiękne kolorowe świątynie buddyjskie.

Wietnam przyciąga jednak nie tylko wspaniałymi miastami. Prawdziwym cudem natury, który koniecznie trzeba zobaczyć, spędzając urlop w tym niesamowitym kraju, jest rajska zatoka Ha-Long, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na zapierający dech w piersiach krajobraz składają się wyrastające z morza, skały wapienne, osiągające wysokość kilkuset metrów oraz niewielkie wysepki. Zielona roślinność, wspaniałe groty z malowniczymi stalaktytami i stalagmitami oraz błękitna tafla wody wywierają na turystach ogromne wrażenie.

Uroki przyrody w Wietnamie

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji kraju jest także ogromny dwór cesarski Hue. W przeszłości wewnątrz cytadeli zlokalizowana była siedziba rodziny cesarskiej – Zakazane Miasto. Dziś podziwiać tu można m.in.: Most Złotej Wody, Dziedziniec Ceremonii, Pałac Niebiańskiej Harmonii, Świątynię Królewskich Przodków czy Pawilon Sławnych Dusz.  Cytadela Hue wpisana została na listę UNESCO.

Egzotyczny Wietnam zachwyca niezwykłą mozaiką kultur, tętniącym życiem Hanoi, Ho Chi Minh City oraz urzekającą zatoką Ha-Long, gdzie poczuć można harmonię ciała i umysłu. Tropikalna roślinność, liczne zabytki oraz życzliwi ludzie pozwolą przeżyć pełen wrażeń urlop.

Dodaj komentarz

Visit Us On PinterestCheck Our Feed